Buduj i ocieplaj z nami od A do...S
Buduj i ocieplaj z nami od A do...S
STYROPIAN
Styropian jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów izolacyjnych w budownictwie. Charakteryzuje go wysoki współczynnik oporu cieplnego, podwyższona odporność na zginanie, a także ściskanie, rozrywanie i wilgoć. Ponadto styropian wyróżnia się budową komorową. W praktyce oznacza to, że wewnątrz komór zatrzymywane są gazy. Taka budowa zapewnia nie tylko doskonałe właściwości izolacyjne, ale również niską wagę. Asortyment naszego sklepu obejmuje wyłącznie wysokiej klasy płyty styropianowe renomowanych producentów z wieloletnim doświadczeniem na rynku izolacyjnym.
14 produktów
Styropian – uniwersalny materiał izolacyjny
Styropian powstaje w wyniku spienienia polistyrenu i ogrzewania granulek przy użyciu gorącej pary wodnej. Wewnątrz granulek znajduje się specjalna substancja odpowiedzialna za spienianie. Kolejnym krokiem jest formowanie mieszanki w arkusze charakteryzujące się różnymi wymiarami. Po dokładnym przycięciu, gotowe płyty trafiają do sprzedaży. Właściwości styropianu sprawiają, że doskonale nadaje się on do izolowania każdej części budynku. Jego wykorzystanie obejmuje nie tylko elewację zewnętrzną, ale również przegrody znajdujące się w budynku. Kolejnym zastosowaniem jest ocieplenie dachu. Styropian jest z powodzeniem wykorzystywany zarówno do izolacji prostych, jak i lekko spadzistych dachów. Nie chłonie wilgoci, dlatego nadaje się do izolowania i ocieplania nie tylko podłóg na stropach, ale również znajdujących się gruncie oraz bezpośrednio na fundamentach.
Pozostałe zastosowanie styropianu
Izolacyjne właściwości styropianu sprawiają, że jest używany w trakcie budowania popularnego ogrzewania podłogowego. Ponadto jest używany do izolowania części budynku, pod którymi znajduje się piwnica lub garaż. Następnymi zastosowaniami są izolacje altan, wiat ogrodowych, garaży wolnostojących, budynków gospodarczych, magazynów, domków letniskowych i wielu innych podobnych konstrukcji. Jakie są rodzaje styropianu?
Arkusze styropianu różnią się od siebie nie tylko rozmiarami (długością, szerokością i grubością), ale również kolorem i parametrami technicznymi, a co za tym idzie, zastosowaniem. Jeden styropian najlepiej sprawdzi się do izolacji podłogi, natomiast drugi będzie najlepszym wyborem do wykonania zewnętrznej elewacji budynku. Jeszcze inny znajduje zastosowanie w termoizolacji, w miejscach, w których występuje duży nacisk na podłoże.
Prawidłowo wykonana elewacja budynku – kluczowe korzyści
Styropian, ze względu na swoją strukturę, materiał i dodatki, charakteryzuje się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Jednak co to oznacza w praktyce? Jakie korzyści wynikają z prawidłowo wykonanej izolacji termicznej budynku? Przede wszystkim znaczne oszczędności związane z wydatkami na ogrzewanie. Wysoki współczynnik oporu ciepła sprawia, że ciepło w prawidłowo izolowanym budynku utrzymuje się zdecydowanie dłużej, niż w przypadku obiektów bez izolacji. Wytworzone ciepło nie przenika przez ściany, podłogę lub dach, dzięki czemu nie jest marnotrawione. Kolejną korzyścią jest ograniczenie do absolutnego minimum wychładzania budynku na skutek działania czynników środowiskowych (nie tylko temperatury, ale również wiatru). Kiedy najlepiej wykonać izolację budynku? Odpowiedź jest prosta. Im szybciej, tym lepiej.
Rodzaje styropianu dostępne w asortymencie
W tej kategorii oferujemy szeroki wybór wysokiej jakości styropianu. Proponujemy arkusze charakteryzujące się różnymi rozmiarami, kolorem i parametrami technicznymi, a co za tym idzie, zastosowaniem. Styropian jest materiałem, którego kształt można łatwo modyfikować, dzięki czemu izolacja trudno dostępnych miejsc nie stanowi żadnego problemu. Płyty styropianowe dostępne w tej sekcji wyróżniają się różną grubością - od cienkich, aż po bardzo grube arkusze. Szeroki wybór umożliwia dokładne dopasowanie izolacji do konkretnych założeń projektu. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących styropianu zachęcamy do kontaktu mailowego albo telefonicznego. Doświadczeni doradcy z chęcią pomogą w wyborze produktów dopasowanych do konkretnych zastosowań i odpowiedzą na wszelkie pytania związane z parametrami technicznymi i montażem styropianu.