Kalkulator kosztu dostawy

Możesz sprawdzić koszt dostawy podając dane adresu dostawy, proszę nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy" i wypełnić formularz.

Kalkulator kosztu dostawy

Proszę podać dane adresowe punktu dostawy i nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy".

* Pola wymagane

Anuluj lub 

STYROPIAN AKUSTYCZNY

Współczesne rozwiązania w zakresie budownictwa i prac wykończeniowych poprawiają wiele parametrów budynków, co wpływa na wygodę ich codziennego użytkowania. Jednym z najpopularniejszych jest oczywiście izolacja termiczna, która zapewnia komfort cieplny i pozwala obniżyć koszty eksploatacji. Jednak w wielu przypadkach bardzo istotny jest również inny parametr, dotyczący przede wszystkim wnętrz danego obiektu. Mowa o izolacji akustycznej. Dzięki odpowiednim materiałom oraz technologiom budowy można skutecznie wyciszyć poszczególne pomieszczenia i ograniczyć hałasy. Służy do tego m.in. dobrej jakości styropian akustyczny, który znajdziesz w ofercie ADS Buduje. Układa się go zazwyczaj na posadzkach, pomiędzy kondygnacjami budynku, dzięki czemu skutecznie tłumi się odgłosy chodzenia, rozmów, multimediów i inne dźwięki. Dobrej jakości styropian akustyczny możesz z powodzeniem wykorzystać zarówno podczas budowy nowego obiektu, jak i remontu lub modernizacji już istniejącej nieruchomości.

Filtry aktywne

  • Wyprzedaż!
   • Wyprzedaż!
    • Wyprzedaż!
    STYROPIAN AKUSTYCZNY
    Specjalistyczne płyty styropianowe. Poddane dodatkowej obróbce, wykazują dodatkowe właściwości dźwiękochłonne.
    63,60 zł
    Cen
     • Wyprzedaż!
     STYROPIAN AKUSTYCZNY
     Specjalistyczne płyty styropianowe. Poddane dodatkowej obróbce, wykazują dodatkowe właściwości dźwiękochłonne.
     63,60 zł
     Cen

     Podstawowe właściwości styropianu akustycznego – na co zwrócić uwagę?

     Styropian akustyczny różni się od standardowych płyt izolacyjnych przede wszystkim sposobem produkcji. Jego charakterystyczne właściwości, dzięki którym skutecznie tłumi dźwięki, są uzyskiwane dzięki sile nacisku, wywoływanej przez specjalne mechaniczne prasy. Powstały w taki sposób materiał ma nie tylko dobre parametry termoizolacyjne oraz akustyczne, ale jest również odporny na ściskanie. Z tego powodu bardzo często wykorzystuje się go na posadzkach.

     Styropian akustyczny sprawdzi się, jeśli potrzebujesz skutecznie wyciszyć przestrzenie w domu o więcej niż jednej kondygnacji. Stosuje się go także w budynkach wielorodzinnych, hotelach, biurowcach, szkołach, budynkach instytucji publicznych i wszystkich tych obiektach, w których konieczne jest ograniczenie hałasów pomiędzy poszczególnymi przestrzeniami.

     Wybierając styropian akustyczny zwróć uwagę na kilka podstawowych parametrów. Jednym z najważniejszych w przypadku tego typu materiału będzie sztywność dynamiczna – w opisach produktów najczęściej oznaczana skrótem SD. Określa ona jak bardzo dźwiękochłonny jest dany styropian akustyczny. To właśnie ta cecha decyduje, czy wybrany materiał będzie skutecznie tłumił hałasy. Im niższa jej wartość tym lepiej – u nas znajdziesz styropiany akustyczne o doskonałej dźwiękochłonności.

     Nie tylko dźwiękochłonność – jakie jeszcze parametry styropianu akustycznego są ważne?

     Innym ważnym czynnikiem w przypadku posadzkowego styropianu akustycznego jest także wspomniana wytrzymałość na ściskanie. Oznacza ona, że materiał nie odkształca się pod wpływem np. stałego obciążenia ciężkimi przedmiotami. Wreszcie – nie możesz zapomnieć o współczynniku przewodzenia ciepła. Styropian akustyczny powinien nie tylko świetnie tłumić hałasy, ale także doskonale izolować daną przestrzeń pod względem termicznym, ograniczając straty ciepła. Współczynnik ten, oznaczany lambdą, mieści się zazwyczaj w przedziale od 0,032 do 0,045 W/mK. Im mniej, tym lepsze właściwości termoizolacyjne będzie miał dany materiał. W naszej ofercie znajdziesz styropian akustyczny o najlepszych parametrach dźwiękochłonności i termoizolacji. Z łatwością wybierzesz materiał, pasujący do planowanych prac w prywatnej nieruchomości lub firmowych przedsięwzięciach.

     Dobry styropian akustyczny – czym wyróżnia się oferta ADS Buduje?

     Dostępny w naszej ofercie styropian akustyczny to materiał pochodzący od sprawdzonych, cenionych przez profesjonalistów producentów. Cechują go nie tylko opisane wcześniej parametry, ale także trwałość i łatwość montażu. Wybierając styropian z ADS Buduje masz pewność, że stawiasz na niezawodne produkty w atrakcyjnych cenach. Jeśli chcesz poznać szczegóły oferty, zapytać o konkretny rodzaj styropianu lub po prostu potrzebujesz pomocy w wyborze – skontaktuj się z nami. Na infolinii porozmawiasz z doświadczonymi fachowcami, którzy udzielą praktycznych wskazówek