Kalkulator kosztu dostawy

Możesz sprawdzić koszt dostawy podając dane adresu dostawy, proszę nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy" i wypełnić formularz.

Kalkulator kosztu dostawy

Proszę podać dane adresowe punktu dostawy i nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy".

* Pola wymagane

Anuluj lub 

STYRODUR, XPS

STYRODUR, XPS

Styrodur XPS (znany również jako polistyren XPS lub polistyren ekstrudowany) to wytrzymały materiał izolacyjny, powstający poprzez dodanie środka pianotwórczego do masy polistyrenowej, która następnie zostaje poddana procesowi wytłaczania. Podobnie jak EPS, XPS składa się w 98% z powietrza i tylko 2% z tworzywa sztucznego. W rzeczywistości jednak styrodur może być nawet 4 razy twardszy niż standardowa płyta izolacyjna EPS. Ma również kilka istotnych cech i właściwości, odróżniających go od zwykłego styropianu. Styrodur XPS przeznaczony jest przede wszystkim do ocieplania fundamentów budynków w wymagających warunkach gruntowych, posadzek na gruncie, ścian w piwnicach, ścian obwodowych, posadzek pod parkingami, stropów, dachów o odwróconym układzie warstw, a także ościeży okiennych i otworów drzwiowych. W naszej ofercie znajdziesz polistyren ekstrudowany w kilku różnych rodzajach, dzięki czemu łatwo dobierzesz odpowiedni materiał do planowanych prac.

Przepraszam za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz

Jakie najważniejsze właściwości ma styrodur XPS i co go wyróżnia?

Charakterystyczna struktura styroduru XPS sprawia, że materiał ten posiada szereg unikalnych właściwości, wyróżniających go wśród produktów stosowanych do termoizolacji. Przede wszystkim polistyren ekstrudowany doskonale ogranicza straty ciepła z budynku, bardzo pozytywnie wpływając na jego energooszczędność. To z kolei przekłada się na niższe koszty ogrzewania oraz wyższy komfort użytkowania wnętrz. Co istotne, dostępny w naszej ofercie styrodur XPS nie traci swoich właściwości termoizolacyjnych wraz z upływem lat. To rozwiązanie długoterminowe dla osób, którym zależy na znakomitych parametrach materiału do izolacji.

Inną ważną cechą styroduru XPS jest niska nasiąkliwość. Dlatego też materiał ten tak często wybierany jest do izolacji fundamentów oraz piwnic, zwłaszcza przy wysokim poziomie wód gruntowych. Skutecznie chroni budynek przed oddziaływaniem wilgoci. Doskonale znosi wszystkie warunki atmosferyczne, będąc przy tym odpornym na niskie temperatury. Nie musisz się również obawiać, że styrodur XPS zacznie gnić lub się rozkładać. Płyty tego typu świetnie radzą sobie z czynnikami biologicznymi. Co więcej, inne materiały budowalne nie wchodzą z polistyrenem ekstrudowanym w reakcje chemiczną – nie zmienią jego właściwości. Dostępny w naszym sklepie styrodur XPS to wybór na lata!

Nie można przejść obojętnie również obok wysokiej wytrzymałości na ściskanie styroduru XPS. To materiał, który jest odporny na odkształcenia. Zwykle występuje w trzech klasach wytrzymałości na ściskanie, oznaczanej numerami: 300, 500 i 700. Pierwsza z wymienionych świetnie sprawdzi się w miejscach, które są poddawane równomiernym obciążeniom do 5-6 ton na metr kwadratowy. Druga nadaje się do przestrzeni poddawanych średnim siłom nacisku, a XPS 700 to materiał przygotowany na ekstremalne naprężenia, np. pod ciągi komunikacyjne, po których porusza się ciężki sprzęt.

Styrodur XPS – jakie są podstawowe zasady montażu tego materiału?

W ofercie ADS Buduje znajdziesz płyty styrodurowe XPS o różnej grubości, łatwo dobierając odpowiedni wariant do indywidualnych potrzeb. Bez względu jednak, który rodzaj styroduru wybierzesz, otrzymasz materiał lekki, z którym praca jest bardzo komfortowa. Wiele osób decyduje się na samodzielny montaż styroduru XPS – nie wymaga on specjalistycznych narzędzi. Wystarczy podstawowa wiedza i trochę wolnego czasu. Pamiętaj, by płyty układać na wcześniej przygotowane (oczyszczone oraz osuszone) podłoże, na zakładkę. Do montażu polistyrenu ekstrudowanego możesz użyć podobnych produktów, co do np. klejenia zwykłego styropianu. Znajdziesz je w ofercie naszego sklepu.

Dlaczego warto zamówić styrodur XPS w ADS Buduje?

Jeśli zależy Ci na trwałym, wodoodpornym materiale izolacyjnym w atrakcyjnej cenie, wybierz styrodur XPS w naszym sklepie. Do obsługi każdego zamówienia podchodzimy bardzo profesjonalnie – nie tylko zadbamy o to, aby produkty dotarły do Ciebie na czas, ale także pomożemy na etapie wyboru odpowiedniego rodzaju polistyrenu ekstrudowanego. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszą infolinią i zapytasz o styrodur XPS.