Kalkulator kosztu dostawy

Możesz sprawdzić koszt dostawy podając dane adresu dostawy, proszę nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy" i wypełnić formularz.

Kalkulator kosztu dostawy

Proszę podać dane adresowe punktu dostawy i nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy".

* Pola wymagane

Anuluj lub 

GRANULAT/REGRANULAT

GRANULAT/REGRANULAT

Styropian, ze względu na swoje właściwości, jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do wykonywania termoizolacji budynków. Z kolei granulat styropianowy to nic innego jak spieniony polistyren, który jest półproduktem używanym w trakcie procesu produkcji popularnych bloków styropianowych. Bloki charakteryzują się różnymi wymiarami, a co za tym idzie, zastosowaniem. Granulat styropianowy, jak sama nazwa podpowiada, występuje w postaci granulek. Sypka postać materiału termoizolacyjnego sprawia, że doskonale sprawdza się we wszystkich miejscach, w których jest wymagana podwyższona sprężystość. W asortymencie naszego sklepu oferujemy wysokogatunkowy granulat styropianowy renomowanych producentów, posiadających wieloletnie doświadczenie na rynku termoizolacyjnym.

Podkategorie

Przepraszam za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz

Podstawowe informacje o granulacie styropianowym

Wielkość granulek styropianowych jest uzależniona od konkretnego produktu, a nawet producenta. Najczęściej wykorzystuje się granulki o wielkości od około 2 mm do około 8 mm. Warto wspomnieć, że w trakcie procesu produkcji, granulat może być spieniony na różną wagę 1m³ produktu. Granulat, oprócz właściwości termoizolacyjnych, charakteryzuje się również właściwościami akustycznymi (stanowi izolację akustyczną). Dodatkowo nie chłonie wody, dzięki czemu może być z powodzeniem wykorzystywany w miejscach, w których panuje podwyższona wilgotność powietrza. Prawidłowo wykonane wypełnienie granulatem styropianowym gwarantuje zachowanie pierwotnych właściwości sypkiego materiału termoizolacyjnego przez wiele lat.

Granulat styropianowy - zastosowanie

Granulat styropianowy, ze względu na doskonałe właściwości termoizolujące, charakteryzuje się uniwersalnym zastosowaniem. Można go z powodzeniem wykorzystywać do docieplenia miejsc trudno dostępnych lub wyróżniających się niestandardowymi kształtami. Kolejnym zastosowaniem są wolne przestrzenie w murach. Granulat styropianowy jest bardzo lekki, dzięki czemu wykorzystując metodę wdmuchiwania, dokładne wypełnienie nawet odległych przestrzeni nie stanowi żadnego problemu. Następnym zastosowaniem granulatu są stropodachy, czyli stropy, które znajdują się ponad ostatnią kondygnacją danego budynku. W przypadku stropodachów prawidłowe wypełnienie przestrzeni gwarantuje doskonałą termoizolację. Dlaczego ocieplenie dachu jest takie ważne? Przede wszystkim ze względu na obniżenie rachunków za ogrzewanie i wyższy komfort cieplny domowników. Granulat styropianowy to jeden z najczęściej wykorzystywanych sypkich materiałów termoizolacyjnych.

Pozostałe zastosowanie granulatu styropianowego

Sypki materiał termoizolacyjny w postaci granulatu doskonale sprawdza się również jako skuteczne ocieplenie podłóg (używany między legarami). Ponadto jest wykorzystywany w trakcie produkcji styrobetonów. Sypki dodatek zapewnia wyższy wskaźnik izolacyjności i jednocześnie redukuje wagę finalnego produktu. Granulat styropianowy znajduje zastosowanie także jako wypełnienie mebli, podczas produkcji różnego rodzaju elementów dekoracyjnych, a nawet w ogrodnictwie. Tak szerokie wykorzystanie sypkiego materiału termoizolacyjnego wynika z jego trwałości, łatwej i szybkiej aplikacji, i wysokiego współczynnika oporu ciepła.

Granulat styropianowy dostępny w ofercie

W tej kategorii oferujemy wysokogatunkowy granulat styropianowy dostępny w opakowaniach o różnej wadze. Sypki materiał izolacyjny występuje w różnych wariantach wielkości granulek. Różnorodny asortyment umożliwia dopasowanie granulatu do wielu zastosowań. Cena granulatu jest uzależniona nie tylko od producenta, ale również wielkości granulek oraz wielkości opakowania. W tej kategorii jest dostępny styropian charakteryzujący się wysoką wytrzymałością, czystością, a także brakiem jakichkolwiek niebezpiecznych substancji. W praktyce oznacza to pełne bezpieczeństwo, bez względu na sposób użytkowania. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących granulatu lub innych produktów dostępnych w asortymencie naszego sklepu zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Doświadczeni doradcy z chęcią pomogą w wyborze odpowiednich produktów przeznaczonych do konkretnych zastosowań.