Kalkulator kosztu dostawy

Możesz sprawdzić koszt dostawy podając dane adresu dostawy, proszę nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy" i wypełnić formularz.

Kalkulator kosztu dostawy

Proszę podać dane adresowe punktu dostawy i nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy".

* Pola wymagane

Anuluj lub 

STYROPIAN Z PAPĄ

Gdy połączymy dwa popularne materiały izolacyjne – styropian, który odpowiada przede wszystkim za ograniczenie strat ciepła w budynku, z papą, charakteryzującą się wodoszczelnością, otrzymamy popularną styropapę. To produkt chętnie wybierany w wielu pracach związanych z izolacją, zarówno w nowo powstających budynkach, jak i modernizowanych lub remontowanych obiektach. Głównym przeznaczeniem tego materiału jest wykonywanie solidnej izolacji termicznej oraz przeciwwilgociowej na dachach o płaskiej konstrukcji bądź delikatnym spadzie (zwykle maksymalnie do 20%). Styropian z papą możesz także wykorzystać do prac związanych z izolowaniem ścian w piwnicach, stropów, podłóg i przydomowych tarasów. To uniwersalny produkt, spełniający swoje zadania nawet w bardzo wymagających warunkach. W naszym sklepie znajdziesz kilka popularnych rodzajów styropapy od znanych i cenionych dostawców.

Przepraszam za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz

Sprawdzona styropapa – co warto o niej wiedzieć przed zakupem?

Styropian z papą to produkt niewiele różniący się formą od samego styropianu. Składa się z płyty styropianowej, wykorzystywanej do izolowania dachów lub podłóg oraz warstwy papy asfaltowej na jednej bądź obu stronach materiału. Styropapa może być dostępna w różnych grubościach, zwykle od minimum 4 cm do nawet 30 cm. W przypadku izolacji dachu zaleca się dostosowanie określonych grubości tego produktu do rodzaju poszycia. Jeśli planujesz pracę ze stropodachem, najlepszym wyborem będzie styropapa o grubości od 20 do 25 cm. Na dachu płaskim powinien znaleźć się produkt o grubości od 25 cm do 30 cm, natomiast na dachu o kącie nachylenia do 20% – od 15 cm do 20 cm.

Często dobrym rozwiązaniem będzie również wybranie nieco cieńszego styropianu z papą, ale ułożenie dwóch warstw tego materiału na zakładkę. Wtedy minimalizuje się ryzyko powstania mostków termicznych. To ważne, ponieważ przez dach z budynku może uciekać nawet 30% ciepła. Ważna jest oczywiście również jakość samych materiałów i odpowiedni współczynnik przenikania ciepła. Gdy układasz styropian z papą na podłodze, zwróć także uwagę na jego wytrzymałość na ściskanie, określaną zazwyczaj symbolem CS(10). Najlepszym wyborem będą produkty, mające co najmniej 80 kPa. W naszym sklepie dostępna jest styropapa, która świetnie sprawdzi się w planowanych przez Ciebie pracach termoizolacyjnych – dzięki szerokiej ofercie z łatwością wybierzesz odpowiedni produkt.

Styropian z papą – jak go układać na dachu lub podłodze?

W przypadku styropapy rodzaj ocieplanej powierzchni ma znaczenie. Przede wszystkim podłoże, na którym znajdzie się ten materiał, powinno być niepalne. Styropian z papą można układać na betonie, istniejącym pokryciu z papy, blasze trapezowej i odpowiednio zabezpieczonym drewnie. Warto podkreślić, że papa na płytach styropianowych wystaje poza obrys tego materiału na każdej krawędzi ok. 5 cm. Dzięki temu montaż styropapy jest zdecydowanie łatwiejszy.

Podczas prac izolacyjnych ze styropapą pamiętaj, że poszczególne płyty muszą być do siebie dobrze dosunięte. Samo mocowanie tych produktów do podłoża wykonuje się z użyciem kleju do styropianu lub mechanicznie. Powierzchnia, na której będzie układana styropapa, powinna być wcześniej wyczyszczona i wysuszona. Odpowiednio przygotowane podłoże wpłynie nie tylko na komfort pracy, ale także zapewni zdecydowanie lepszą trwałość i efektywność izolacji.

Dobrej jakości styropapa – dlaczego warto zamówić ją w ADS Buduje?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz styropian z papą od najlepszych, znanych i cenionych w całym kraju producentów. Dbamy nie tylko o to, by jakość prezentowanych produktów stała na najwyższym poziomie, ale także łączyła się z konkurencyjnymi cenami. Chętnie pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego rodzaju materiału do prac termoizolacyjnych, które planujesz. Odpowiemy na wszystkie pytania, związane z dostępną w naszej ofercie styropapą i zadbamy o sprawną realizację zamówienia.