Kalkulator kosztu dostawy

Możesz sprawdzić koszt dostawy podając dane adresu dostawy, proszę nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy" i wypełnić formularz.

Kalkulator kosztu dostawy

Proszę podać dane adresowe punktu dostawy i nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy".

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Styropian ryflowany

Domy szkieletowe zwykle wiążą się z nieco innymi wyzwaniami konstrukcyjnymi, termoizolacyjnymi i wykończeniowymi, niż np. domy, powstające w technologii tradycyjnej. Jeden z najważniejszych problemów, które trzeba było rozwiązać w tego typu budynkach, stanowiła efektywna wentylacja przestrzeni między poszyciem konstrukcji szkieletowej a warstwą ocieplenia. Doskonałym rozwiązaniem w tym zakresie okazał się styropian ryflowany, którego najpopularniejsze rodzaje znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Ten niezawodny materiał jest wykorzystywany przede wszystkim do ocieplania domów szkieletowych. Świetnie spełnia swoje zadanie, skutecznie izolując konstrukcję, zapewniając jej przy tym odpowiednią wentylację. Jeśli dobrze położysz styropian ryflowany na ścianie nowoczesnego budynku w technologii szkieletowej, straty ciepła będą minimalne, a oszczędności na rachunkach za ogrzewanie zaskakująco wysokie.

Czym charakteryzuje się styropian ryflowany?

Styropian ryflowany bardzo łatwo rozpoznać. Gdy zobaczysz go w sklepie stacjonarnym lub na placu budowy, na pewno od razu w oczy rzucą Ci się charakterystyczne rowki, biegnące od jednego do drugiego krańca płyty. To właśnie te specjalnie wyfrezowane rowki zapewniają odpowiednią wentylację między warstwą położonego styropianu ryflowanego a poszyciem konstrukcji szkieletowej budynku. Dzięki nim możliwy jest stały ruch powietrza – w ścianie nie gromadzi się nadmiar pary wodnej, czyli wilgoć, która mogłaby uszkodzić elewację lub powodować problemy z pleśnią wewnątrz budynku. Specyficzne rowki o określonej głębokości (sięgającej 1,5 cm) są zazwyczaj wycinane równolegle do krótszej krawędzi arkusza styropianu – jego szerokości.

Dobry styropian ryflowany będzie więc łączył w sobie dwie funkcje: odprowadzenie wilgoci oraz skuteczną izolację termiczną. Rozwiązanie to z powodzeniem stosuje się już od kilkunastu dobrych lat. Zostało zapoczątkowane w Stanach Zjednoczonych, kiedy właściciele domów szkieletowych zorientowali się, że woda opadowa, wpływając pod warstwę standardowego styropianu, niszczy poszycie ścian, ponieważ nie ma możliwości odparowania. Wtedy też wdrożono systemy z drenażem, wykorzystujące styropian ryflowany. Jego uzupełnieniem, oprócz opisywanych płyt z rowkami, może być dobrej jakości folia wiatroizolacyjna, układana z charakterystyczną zakładką w otwory stolarki okiennej i drzwiowej. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów ściany w Twoim szkieletowym domu posłużą przez dekady w doskonałym stanie, a w jego wnętrzu będzie panował doskonały komfort termiczny.

Co jeszcze warto wiedzieć o styropianie ryflowanym?

Dostępny w naszej ofercie nowoczesny styropian ryflowany to doskonała alternatywa dla np. wełny mineralnej. Jego montaż jest łatwy i wygodny – aby przymocować poszczególne panele do ściany, należy wykorzystać specjalne kołki montażowe z dużymi łebkami, które również znajdziesz w asortymencie ADS Buduje. Styropian ten układa się warstwą ryflowaną do powierzchni ściany na warstwę wiatroizolacyjną. Następnie możesz nałożyć na niego tynk cienkowarstwowy.

Sama praca z układaniem styropianu nie zajmie Ci dużo czasu, ani nie będzie wymagać sporego wysiłku. To materiał, który doskonale nadaje się do termoizolacji nowoczesnych konstrukcji szkieletowych, gwarantujących wieloletni komfort użytkowania wnętrz. Co ciekawe, ocieplenie ścian we wspomnianych domach to nie jedyne zastosowanie styropianu ryflowanego. Z powodzeniem możesz wykorzystać go również jako warstwę izolacyjną, ułożoną pomiędzy krokwiami dachu skośnego.

Dlaczego warto zamówić styropian ryflowany w ADS Buduje?

W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie wysokiej jakości styropian ryflowany od sprawdzonych producentów, których materiały izolacyjne są doceniane przez szerokie grono klientów. Dbamy o to, by niezawodne produkty były również dostępne w atrakcyjnych cenach – bez problemu zamówisz styropian, spełniający założenia Twojego budżetu. Jeśli masz pytania związane z oferowanymi materiałami do ocieplenia budynków szkieletowych, zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią. Pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie.

Przepraszam za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz