Kalkulator kosztu dostawy

Możesz sprawdzić koszt dostawy podając dane adresu dostawy, proszę nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy" i wypełnić formularz.

Kalkulator kosztu dostawy

Proszę podać dane adresowe punktu dostawy i nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy".

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Styropian twardy

Wiele powierzchni w różnego typu budynkach poddawanych jest znaczny obciążeniom. Mowa tutaj o np. posadkach, na których znajduje się domowe wyposażenie, fundamentach podtrzymujących całą konstrukcję, parkingach, podjazdach, garażach, posadzkach warsztatowych, halach magazynowych lub produkcyjnych itp. W takich przypadkach bardzo często wykorzystuje się styropian twardy do izolacji powierzchni, który może znosić znaczne obciążenia bez ryzyka uszkodzenia powstałej warstwy czy też utraty swoich właściwości. Inne ważne parametry takich materiałów to doskonała wytrzymałość mechaniczna, ograniczona nasiąkliwość oraz odporność na znaczne wahania temperatury (np. zamarzanie). Szeroki wybór tego typu produktów znajdziesz w asortymencie naszego sklepu. Dzięki kompleksowej ofercie z powodzeniem zamówisz również inne materiały, niezbędne do wykonania izolacji w budynku.

Przepraszam za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz

Czym charakteryzuje się styropian twardy – podstawowe parametry

Jak pewnie doskonale wiesz, styropian, nie tylko ten twardy, ma doskonałe właściwości termoizolacyjne, gwarantujące utrzymanie komfortu cieplnego w budynku, przy jednoczesnym obniżeniu wydatków na ogrzewanie. Dlatego jest niezbędnym elementem prac wykończeniowych lub modernizacyjnych we współczesnych nieruchomościach. Jednak nie na wszystkie powierzchnie można stosować ten sam materiał. Inny produkt sprawdzi się w przypadku izolacji ścian, a jeszcze inny w izolacji posadzek czy fundamentów.

Na powierzchniach, które są poddawane znacznym obciążeniom w codziennym użytkowaniu (np. podłogach) powinien znaleźć się styropian twardy, gwarantujący odpowiednią wytrzymałość na częste lub jednostajne naciski, wywierane przez domowników, wykorzystywane przez nich sprzęty czy wyposażenie. Jeśli mowa o halach, garażach i wszelkiego rodzaju pomieszczeniach przemysłowych, warto postawić na maksymalnie twardy styropian o wysokim poziomie naprężenia ściskającego. Natomiast w pomieszczeniach narażonych na wilgoć czy rozlanie płynów, najlepszym wyborem będzie materiał, wyróżniający się niską chłonnością wody. Dzięki tej właściwości nie ulegnie pęcznieniu i nie straci swych parametrów. W naszej ofercie znajdziesz styropian twardy różnego typu, więc bez problemu dopasujesz produkt do specyfiki planowanych prac i przestrzeni, w której będzie on odpowiadał za termoizolację. Decyzję zakupową ułatwia opisy poszczególnych produktów, wskazujące na konkretne cechy danego materiału.

Jak rozpoznać dobry styropian twardy – co go wyróżnia?

Wiele osób, które nie mają na co dzień doświadczenia z pracami w zakresie wykonywania termoizolacji budynków, może zastanawiać się, co odróżnia styropian twardy od innych materiałów ociepleniowych. Najważniejszym parametrem w przypadku tego typu produktów będzie poziom naprężenia ściskającego, oznaczany zazwyczaj symbolem CS(10). Liczba występująca po tym wskaźniku określa poziom naprężenia przy 10% odkształceniu. Im jest ona wyższa, tym styropian będzie twardszy. Minimum dla materiału, który stosujemy np. pod podłogi w domu powinno wynosić ok. 80 kPa. Dobrze utwardzony materiał izolacyjny powinien mieć CS(10) przewyższające wartość 100 kPa. Natomiast najtwardszy styropian, wykorzystywany np. w projektach przemysłowych i warstwach poddawanych znacznym obciążeniom, będzie charakteryzował się poziomem naprężenia ściskającego większym niż 150 kPa. W naszej ofercie znajdziesz produkty, spełniające najbardziej restrykcyjne wymagania i wyróżniające się najlepszymi parametrami.

Styropian twardy w ADS Buduje – dlaczego warto wybrać naszą ofertę?

Asortyment sklepu ADS Buduje to produkty renomowanych marek, które są doceniane zarówno przez prywatnych inwestorów, jak i wykonawców profesjonalnych. Dbamy o to, by oferowany styropian twardy spełniał wszystkie niezbędne wymagania. U nas znajdziesz materiały o znakomitych parametrach w atrakcyjnych cenach. Kompleksowo przygotujesz się do wszelkich prac związanych z ociepleniem budynku. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze produktów lub masz pytania, dotyczące oferowanego przez nas styropianu twardego – skontaktuj się z infolinią sklepu.