Kalkulator kosztu dostawy

Możesz sprawdzić koszt dostawy podając dane adresu dostawy, proszę nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy" i wypełnić formularz.

Kalkulator kosztu dostawy

Proszę podać dane adresowe punktu dostawy i nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy".

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Styropian frezowany

W ofercie sklepu ADS buduje możesz znaleźć szeroki wybór wielu popularnych rodzajów styropianu, którym ocieplisz niemal każdą powierzchnię dowolnego budynku. Materiały te różnią się od siebie parametrami, przeznaczeniem, formą i unikalnymi cechami. Jednym z najpopularniejszych produktów w naszej ofercie jest styropian frezowany. To doskonały wybór do ocieplania elewacji budynku. Jego charakterystyczne krawędzie pozwalają skutecznie wyeliminować mostki termiczne, gwarantując niezwykle szczelną izolację. Materiał ten świetnie sprawdza się w przypadku nowoczesnych konstrukcji, których celem jest maksymalne ograniczenie strat ciepła i tym samym obniżenie kosztów ogrzewania. W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie styropian frezowany znanych, cenionych producentów, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. To produkt doskonały zarówno do projektów indywidualnych, jak i komercyjnych.

Czym charakteryzuje się dobry styropian frezowany?

Prezentowany w tej kategorii styropian frezowany już na pierwszy rzut oka można odróżnić od klasycznych płyt izolacyjnych. Jego cechą charakterystyczną jest wspomniany frez, wykonywany na krawędzi materiału. Zwykle ma on ok. 1,5 cm głębokości. Powód, dla którego stosuje się takie rozwiązanie, jest prosty – dzięki zagłębieniom można montować styropian frezowany na tzw. zakładkę i bardzo precyzyjnie dopasowywać do siebie poszczególne płyty, co niesie istotne korzyści. Najważniejszą zaletą w tym przypadku jest skuteczne wyeliminowanie mostków termicznych, przez które mogłoby uciekać sporo ciepła. Montaż na zakładkę gwarantuje podwyższoną szczelność, co jest niezwykle ważne w kwestii ograniczenia strat ciepła. Łatwiejsze jest również samo ocieplenie budynku.

Warto podkreślić, że styropian frezowany dotyczy zwykle płyt o grubości do 12 cm. W przypadku grubszych materiałów z klasycznymi krawędziami ryzyko powstania mostka termicznego znacznie maleje, więc nie ma konieczności stosowania produktów z frezem. Natomiast płyty o grubości np. 6 cm, 8 cm, czy 10 cm wymagają już charakterystycznych, wciętych krawędzi, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia nieszczelności. W naszej ofercie znajdziesz zarówno klasyczny biały styropian frezowany, jak i grafitowe wersje, zapewniające jeszcze lepsze parametry termoizolacyjne.

O czym pamiętać, wybierając styropian frezowany?

Samo układanie izolacji ze styropianu frezowanego dla osób z doświadczeniem nie będzie skomplikowane. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby praca poszła sprawnie. Najważniejszy w przypadku takiego rodzaju styropianu jest etap nie samego montażu płyt, a przygotowania powierzchni. Wersja frezowana wymaga idealnie gładkiej ściany, by doskonale przylegać do budynku i gwarantować odpowiednią izolację. Dlatego też na początku pracy trzeba przygotować powierzchnię – usunąć nierówności, wykorzystując do tego np. zaprawę wyrównującą. Warto również pamiętać o tym, że styropian frezowany może generować więcej odpadów podczas prac nad ociepleniem budynku. Oczywiście nie można ignorować współczynnika przenikalności cieplnej – im będzie on niższy, tym materiał skuteczniej zaizoluje ścianę. Jeśli zależy Ci na osiągnięciu jak najlepszych efektów w nowoczesnym budynku, postaw na dostępny w naszej ofercie styropian frezowany grafitowy. To wariant, który zagwarantuje najlepsze ograniczenie strat ciepła.

Na jakie korzyści możesz liczyć, zamawiając styropian frezowany w ADS Buduje?

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko wysokiej klasy styropian frezowany od najlepszych producentów. Możesz zamówić również szereg innych materiałów i akcesoriów, niezbędnych w pracach związanych z izolacją ścian. Dbamy o to, aby asortyment ADS Buduje spełniał oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, a przy tym był dostępny w konkurencyjnych cenach. Dużą wagę przykładamy do profesjonalnej obsługi – nasi specjaliści pomogą Ci w wyborze odpowiedniego materiału do planowanych prac, wyjaśnią znaczenie poszczególnych parametrów styropianu i błyskawicznie zrealizują zamówienie.

Przepraszam za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz