Kalkulator kosztu dostawy

Możesz sprawdzić koszt dostawy podając dane adresu dostawy, proszę nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy" i wypełnić formularz.

Kalkulator kosztu dostawy

Proszę podać dane adresowe punktu dostawy i nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy".

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Styropian na sufit

Zależy Ci na wytłumieniu odgłosów, dochodzący z mieszkania sąsiadów, zlokalizowanego nad Twoim lokum? Chcesz jak najlepiej ograniczyć straty ciepła w swoich czterech kątach? W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w styropian na sufit. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz znacznie podnieść komfort użytkowania wnętrza mieszkania lub domu, a także oszczędzić mnóstwo pieniędzy na rachunkach za ogrzewanie. W naszej ofercie znajdziesz materiały, które świetnie sprawdzą się jako izolacja sufitu. Nie musisz przy tym obawiać się, że dodatkowe ocieplenie zabierze Ci kilkanaście centymetrów z wysokości pomieszczenia. Dziś, dzięki cienkim płytom styropianowym, np. grafitowym, nie musisz iść na kompromisy – skutecznie ograniczysz straty ciepła w pomieszczeniu, nie zmniejszając przy tym jego rozmiarów. W naszej ofercie znajdziesz produkty, które doskonale nadają się na sufity w domach, mieszkaniach i wielu innych budynkach.

Przepraszam za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz

Dlaczego warto kłaść styropian na sufit?

Zastosowanie styropianu na sufit w przestrzeni domowej lub biurowej zapewnia kilka wyraźnych korzyści. Przede wszystkim ogranicza straty ciepła, co jest szczególnie istotne w domach jednorodzinnych oraz w mieszkaniach na ostatnich piętrach bloku. Jak wiadomo – ciepło ucieka do góry, więc stosując izolację sufitu, można ograniczyć to zjawisko, oszczędzając tym samym na ogrzewaniu. Wysokiej jakości styropian sufitowy okaże się przydatny również latem. Pomieszczenia będą wolniej nagrzewać się od strony dachu, więc w ich wnętrzach łatwiej zachowasz komfortową temperaturę.

Ułożenie styropianu na suficie ma również inną istotną zaletę. Wiele osób docenia ją dopiero po czasie, przekonując się o tym, jak bardzo podniosła się wygoda użytkowania mieszkania czy domu. Mowa o absorpcji akustycznej. Dobrze zamontowana izolacja sufitu będzie ograniczać wszelkiego rodzaju hałasy, wynikające z głośnych rozmów, słuchania muzyki, wykonywania jakikolwiek prac, czy po prostu chodzenia po podłodze w mieszkaniu na wyższym piętrze. Jeśli szukasz sposobu na wytłumienie dźwięków, dochodzących z lokalu sąsiada, który ma np. małe dzieci, izolacja sufitu styropianem może być bardzo dobrym rozwiązaniem. To szczególnie skuteczne w starszych budynkach, które nie spełniają współczesnych norm absorpcji akustycznej. Dobrej jakości materiał, który znajdziesz w naszej ofercie, podniesie więc komfort użytkowania przestrzeni mieszkalnej w kilku obszarach.

Jak wykonać ocieplenie sufitu i na co zwrócić uwagę?

Nawet najlepszej jakości styropian na sufit nie zagwarantuje Ci odpowiedniej izolacji, jeśli podczas jego montażu zostaną popełnione błędy. Tego typu prace warto zacząć od przygotowania powierzchni, na której będą układane płyty. Trzeba ją dokładnie oczyścić, a następnie wysuszyć i uzupełnić wszystkie ubytki. Należy się również upewnić, że sufit jest stabilny – nie odpadnie z niego żaden element. Ostatni etap przygotowań to gruntowanie powierzchni za pomocą specjalnego preparatu. Po tym możesz zacząć układać styropian na sufit, pamiętając o metodzie na mijankę (z przesunięciem krawędzi), odpowiedniej grubości warstwy kleju i oczyszczeniu rantów materiału z wypływającej zaprawy. Prawidłowo wykonana praca w połączeniu z dobrej jakości produktem izolacyjnym da znakomite efekty. Pamiętaj, że na sufit możesz wybrać cienki styropian, charakteryzujący się odpowiednim współczynnikiem przenikania ciepła, np. do 0,035 W/mK.

Styropian na sufit – dlaczego warto zamówić go z ADS Buduje?

Wiele akcesoriów oraz produktów, wykorzystywanych podczas ocieplania sufitu, znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Możesz więc wszystkie zakupy zrobić wygodnie w jednym miejscu. Zapewniamy bardzo konkurencyjne ceny oraz sprawną realizację zamówienia. Chętnie pomożemy Ci również w wyborze najlepszego styropianu sufitowego, który cechuje się doskonałymi parametrami, a przy tym jest łatwy w układaniu. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań związanych z ofertą po prostu skontaktuj się z naszą infolinią.