Kalkulator kosztu dostawy

Możesz sprawdzić koszt dostawy podając dane adresu dostawy, proszę nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy" i wypełnić formularz.

Kalkulator kosztu dostawy

Proszę podać dane adresowe punktu dostawy i nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy".

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Styropian granulowany

Jeszcze kilkanaście lat temu temat ocieplenia np. domów jednorodzinnych nie był zbyt popularny. W wielu nieruchomościach brak izolacji skutkował nie tylko poważnymi stratami ciepła, ale także powstawaniem grzybów i pleśni. Wilgoć negatywnie wpływała na konstrukcję budynku. Jednak z upływem lat świadomość właścicieli nieruchomości rosła. Zmieniały się także standardy związane z termoizolacją. Dziś możemy skorzystać z wielu sposobów i metod ocieplenia budynku. Duża dowolność panuje również w doborze odpowiednich materiałów. Wykorzystując m.in. styropian granulowany, łatwo dotrzesz do nawet najdrobniejszych zakamarków, w których mogłaby zbierać się wilgoć. Dzięki temu charakterystycznemu materiałowi w znacznym stopniu ograniczysz utratę ciepła i zmniejszysz wysokość rachunków. To doskonałe uzupełnienie standardowych płyt styropianowych, sprawdzające się w miejscach, takich jak np. naroża czy stropy budynków.

Czym charakteryzuje się styropian w granulkach i co warto o nim wiedzieć?

Styropian granulowany produkowany jest metodą spieniania polistyrenu. To niezwykle lekki materiał, wykazujący jednak bardzo dobre parametry termoizolacyjne. W naszej ofercie znajdziesz kilka rodzajów styropianu w granulkach, więc łatwo dobierzesz odpowiedni produkt do indywidualnych potrzeb w zakresie ocieplenia budynku. Pojedyncze granulki mogą mieć średnicę od 2 do 8 mm – dokładne informacje znajdują się w opisach prezentowanych produktów. Materiał ten jest oczywiście dostępny w formie sypkiej, pakowany w worki. Warto podkreślić, że w na 1 metr sześcienny może przypadać nawet do 28 kg styropianu granulowanego.

Wiele osób zastanawia się, czy taki materiał, jak styropian w granulkach, wykazuje odpowiednie właściwości izolacyjne np. dla nowoczesnych nieruchomości. Odpowiedź jest prosta – można z powodzeniem wykorzystywać go zarówno w przypadku nowo budowanych obiektów, jak i prac modernizacyjnych lub remontowych. Dostępny w ofercie ADS Buduje styropian granulowany ma współczynnik przewodzenia ciepła nawet na poziomie 0,040 W/mK. Z powodzeniem możesz go używać w wielu pracach związanych z ociepleniem nieruchomości.

Styropian granulowany – jak poprawnie stosować go w pracach termoizolacyjnych?

Popularny styropian w granulkach jest wykorzystywany w wielu branżach, do przeróżnych celów. Może np. pełnić rolę wypełnienia mebli czy akcesoriów, takich jak poduszki. Czasami dodaje się go do prefabrykatów betonowych, uzyskując przez to niższą wagę gotowych elementów. Styropian granulowany może być również stosowany w branży ogrodniczej do spulchniania gleby, czy w sklepach wysyłkowych do zabezpieczania towarów. W naszej ofercie znajdziesz jednak materiał, którego przeznaczeniem jest izolacja poszczególnych części budynków.

W przypadku nieruchomości styropian w granulkach wykorzystuje się najczęściej w wyjątkowo trudno dostępnych miejscach. Mogą być to wszelkiego rodzaju zakamarki w narożnikach, pod dachami, w ścianach warstwowych czy podłogach drewnianych. Samo użycie tego typu materiału nie jest skomplikowane, ale wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Styropian granulowany jest wdmuchiwany we wspomniane trudno dostępne miejsca. Dzięki temu można zadbać o to, by izolacja dokładnie wypełniła każdą wolną przestrzeń. Najczęściej takie działanie podejmuje się na etapie stanu surowego zamkniętego nowej nieruchomości, choć jak wspominaliśmy – można styropian granulowany stosować także podczas modernizacji. Sama praca nie jest ciężka i nie zajmuje zbyt wiele czasu – prawdopodobnie wykonasz ją szybciej niż ułożenie standardowych płyt.

Co zyskujesz, zamawiając styropian w granulkach ze sklepu ADS Buduje?

U nas zawsze znajdziesz sprawdzone materiały termoizolacyjne w atrakcyjnych cenach. Oprócz styropianu granulowanego zamówisz również tradycyjne płyty, więc kompleksowo zaopatrzysz się przed rozpoczęciem prac z ociepleniem. Dbamy o to, by w ofercie ADS Buduje dostępne były wyłącznie wysokiej jakości produkty. Z przyjemnością odpowiadamy także na wszystkie pytania. Jeśli potrzebujesz pomocy w zamówieniu styropianu w granulkach, skontaktuj się z naszą infolinią. Doświadczeni eksperci wyjaśnią wszystkie wątpliwości.

Przepraszam za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz