Kalkulator kosztu dostawy

Możesz sprawdzić koszt dostawy podając dane adresu dostawy, proszę nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy" i wypełnić formularz.

Kalkulator kosztu dostawy

Proszę podać dane adresowe punktu dostawy i nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy".

* Pola wymagane

Anuluj lub 

KLEJE DO STYROPIANU

KLEJE DO STYROPIANU

W Polsce obecnie wciąż jednym z najpopularniejszych materiałów ociepleniowych jest styropian. Można dzięki niemu skutecznie izolować zarówno nowe, jak i remontowane budynki, ograniczając straty ciepła oraz zmniejszając wysokość rachunków za ogrzewanie. By jednak system ocieplenia był efektywny, trzeba wybrać odpowiednie materiały, a następnie w prawidłowy sposób przeprowadzić prace. Jednym z najważniejszych aspektów robót termomodernizacyjnych będzie wybór kleju do styropianu. To właśnie spoiwo pomiędzy powierzchnią budynku a materiałem izolacyjnym pełni kluczową rolę w trwałości wykonanej warstwy ocieplenia. Ma również kilka innych cech, istotnych dla powodzenia prac. W naszej ofercie znajdziesz klej do styropianu najlepszych marek i w kilku popularnych wersjach, bez względu na to, czy potrzebujesz go na użytek prywatny, czy do zastosowań w firmie.

Filtry aktywne

   Soudatherm Fasada 750ml
     Soudatherm Fasada 750ml
       Poliuretanowy klej do styropianu, który charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do większości materiałów budowlanych. Znajduje powszechne zastosowanie przy montażu różnego rodzaju płyt izolacyjnych, również podczas wykonywaniu obwodowej izolacji cieplnej podziemnych części budowli.
       29,60 zł
       Cen
       Soudatherm Fasada 750ml
         Poliuretanowy klej do styropianu, który charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do większości materiałów budowlanych. Znajduje powszechne zastosowanie przy montażu różnego rodzaju płyt izolacyjnych, również podczas wykonywaniu obwodowej izolacji cieplnej podziemnych części budowli.
         29,60 zł
         Cen

         Jaki klej do styropianu jest dostępny w ofercie ADS Buduje i co go wyróżnia?

         Kleje do styropianów możemy podzielić na kilka kategorii. Ta podstawowa to kleje systemowe i niesystemowe. Pierwsza grupa obejmuje produkty profesjonalne, zaliczane do systemu ocieplenia konkretnego producenta. Charakteryzuje je zwykle wyższa cena, ale w zamian ich parametry są doskonale dostosowane do określonego styropianu. Izolacja powstała z wykorzystaniem kleju do styropianu systemowego cechuje się wysoką trwałością, a jej wykonanie jest łatwe i komfortowe. Natomiast druga grupa – kleje niesystemowe to rozwiązanie uniwersalne, tańsze, a często o bardzo podobnych parametrach jakościowych. Z powodzeniem możesz wybrać je do planowanych prac ociepleniowych.

         Kolejne kategorie, na które dzielimy klej do styropianu, to zaprawa klejąca i klej. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z proszkiem, składającym się przede wszystkim z cementu. Co jasne, przed użyciem trzeba taki klej rozrobić z wodą we wskazanych przez producenta proporcjach. Druga grupa – kleje gotowe w piance – zwykle wytwarzane są na bazie żywic syntetycznych. Nakłada się je w nieco inny sposób niż zaprawę, wykorzystując do tego pistolet (taki klej znajduje się w puszce). Nie wymagają rozdrobnienia i można z nich korzystać od razu po zakupie. To wygodne rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że gotowy klej do styropianu szybciej zasycha (nawet w kilka minut), co w niektórych sytuacjach może okazać się wadą – ułożenie płyty na zaprawie klejowej w razie potrzeby można poprawić przez dłuższą chwilę.

         W ofercie ADS Buduje znajdziesz kilka rodzajów popularnych klejów do styropianu. Są to produkty najlepszych marek. Spoiwa te charakteryzuje przede wszystkim doskonała przyczepność materiału do podłoża. Prawidłowo naniesione na styropian zagwarantują odpowiednie przyleganie warstwy izolacyjnej do budynku. Co istotne, dobrej jakości klej do styropianu sam w sobie stanowi powłokę uszczelniającą i izolacyjną. Skutecznie zabezpieczy również styropian przed naprężeniami, wynikającymi ze zmian temperatur. Podczas składania zamówienia weź pod uwagę, na jaki rodzaj podłoża będzie nakładany wybrany klej – powinien być on dostosowany do specyfiki danej powierzchni, by nie odpadł od ściany.

         Nakładanie kleju do styropianu – jakie są podstawowe zasady?

         Zaprawę klejową nakłada się zazwyczaj w sposób obwodowo-punktowy. Nie jest to skomplikowana czynność. Wystarczy nanieść warstwę kleju do styropianu wzdłuż obwodu danej płyty oraz w kilku miejscach punktowo. Spoiwo po przymocowaniu i dociśnięciu powinno pokrywać przynajmniej 40% powierzchni styropianu białego bądź 60% grafitowego. Dzięki temu materiał będzie dobrze trzymał się ściany. Podłoże musi być również odpowiednio oczyszczone, wyrównane oraz zagruntowane. Same prace z klejem do styropianu najlepiej wykonywać przy temperaturze od +5 do +25 stopni Celsjusza, unikając bezpośredniego nasłonecznienia i deszczu.

         Klej do styropianu w ADS Buduje – dlaczego warto wybrać naszą ofertę?

         Składając zamówienie w sklepie ADS Buduje, masz pewność, że otrzymasz wysokiej jakości produkt bez zbędnych opóźnień i w atrakcyjnej cenie. Zadbamy o to, by szybko dostarczyć Ci wybrany klej do styropianu. Pomożemy również w wyborze najlepszego rodzaju spoiwa oraz zaproponujemy dodatkowe materiały i akcesoria do prac termoizolacyjnych.