Kalkulator kosztu dostawy

Możesz sprawdzić koszt dostawy podając dane adresu dostawy, proszę nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy" i wypełnić formularz.

Kalkulator kosztu dostawy

Proszę podać dane adresowe punktu dostawy i nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy".

* Pola wymagane

Anuluj lub 

KOŁKI DO STYROPIANU

KOŁKI DO STYROPIANU

Styropian to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów do termoizolacji w budownictwie. Doskonale nadaje się do ocieplenia zarówno nowych, jak i remontowanych budynków mieszkalnych, użytkowych i usługowych. Jest lekki, odporny na działanie skrajnych temperatur i nie chłonie wilgoci. Dodatkowo wyróżnia się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Niekiedy wykonanie termoizolacji wymaga użycia kołków do styropianu. Takie rozwiązanie ma na celu stabilne przytwierdzenie płyty styropianowej do ocieplanej powierzchni. Asortyment naszego sklepu obejmuje szeroki wybór kołków charakteryzujących się różną długością i zastosowaniem.

Filtry aktywne

Najważniejsze informacje o kołkach do styropianu

Prawidłowo wykonane ocieplenie (termoizolacja) budynku jest kluczowe dla zachowania komfortu termicznego we wszystkich pomieszczeniach. Ponadto pozwala zredukować koszty związane z ogrzewaniem, a także ogranicza ryzyko nadmiernego wychłodzenia budynku. Kołkowanie styropianu to mechaniczne połączenie płyty styropianowej z ocieplaną powierzchnią. W jaki sposób się je wykonuje? Kołek przebija zarówno płytę, jak i izolowane podłoże. Takie połączenie wyróżnia się podwyższoną wytrzymałością mechaniczną, a co za tym idzie, odpornością na działanie czynników zewnętrznych.

Oznaczenia kołków do styropianu

Kołki do styropianu różnią od siebie nie tylko długością, którą trzeba dostosować do grubości styropianu wykorzystywanego do ocieplenia, ale również zastosowaniem. Kołki należy też dopasować do materiału, z którego została wykonana ściana. Producenci używają oznaczeń w formie liter (od A do E), dzięki którym można łatwo rozpoznać rodzaj i zastosowanie konkretnego kołka. Oznaczenia „A” oznacza kołki wykorzystywane do podłoża wykonanego ze zwykłego betonu. Z kolei oznaczenie „B” informuje o zastosowaniu do bloczków ściennych pełnych. Kołki do styropianu opisane literą „C” są wykorzystywane do mechanicznego przytwierdzenia płyt do podłoża wykonanego z cegły dziurkowanej lub pustaków. Litera „D” opisuje modele do betonu lekkiego. Z kolei „E” jest oznaczeniem kołków, których konstrukcja została zaprojektowana do podłoża wykonanego z autoklawizowanego betonu komórkowego. Dostępne są również uniwersalne kołki oznaczone jako „ABCDE”, przeznaczone do wszystkich wyżej wymienionych podłoży.

Kołkowanie styropianu - co warto wiedzieć?

Prawidłowo wykonane kołkowanie styropianu zapewnia solidne i wytrzymałe połączenie mechaniczne z podłożem. Wykonuje się je w celu stabilnego przytwierdzenia termoizolacji. Kołki zabezpieczają styropian przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak silny wiatr. Dodatkowo kołkowanie jest zalecane w przypadku wysokich budynków (gdy wysokość budynku przekracza 10 m lub 12 m). Przeważnie decyzja o konieczności zastosowania kołków należy do architekta. Warto pamiętać, że kołki muszą być dłuższe niż grubość elewacji. Przyjęło się, że optymalna długość jest sumą grubości styropianu i 5 cm. W przypadku, gdy kołki będą zbyt krótkie, połączenie może okazać się nietrwałe. Z kolei za długie kołki będą wystawać ponad styropian.

Kołki do styropianu dostępne w asortymencie

W tej kategorii oferujemy szeroki wybór kołków do styropianu w opakowaniach zbiorczych. Poszczególne kołki różnią się od siebie nie tylko zastosowaniem, ale również długością. Proponujemy wszystkie najczęściej wykorzystywane rodzaje, a także popularne kołki uniwersalne. W tej sekcji można znaleźć trwałe i wytrzymałe łączniki wyróżniające się łatwym i szybkim montażem. Kołki dostępne w naszym sklepie są zgodne z aprobatą techniczną i występują w różnych rozmiarach. W tej kategorii można znaleźć kołki o długości 10 cm, 12 cm, 14 cm, 16 cm, 18 cm, 20 cm, 24 cm i 26 cm, a także inne często używane długości. W razie dodatkowych pytań związanych z wyborem kołków lub samym procesem kołkowania zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Doświadczeni doradcy z chęcią pomogą w wyborze kołków dopasowanych do konkretnej izolacji termicznej (zarówno podłoża, jak i grubości styropianu).