Kalkulator kosztu dostawy

Możesz sprawdzić koszt dostawy podając dane adresu dostawy, proszę nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy" i wypełnić formularz.

Kalkulator kosztu dostawy

Proszę podać dane adresowe punktu dostawy i nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy".

* Pola wymagane

Anuluj lub 

TYNKI GIPSOWE

Tynkowanie to niezbędny element wykończenia domów, mieszkań i innych budynków. Odpowiedni materiał zapobiega otarciom i zniszczeniom, a także zmniejsza wchłanianie wilgoci. Najlepsze tynki gipsowe w atrakcyjnych cenach znajdziesz w ofercie ADS Buduje – sprawdź, co warto wiedzieć przed zakupem i dlaczego nasz sklep to najlepszy wybór.

Filtry aktywne

Postaw na tynk gipsowy – idealna warstwa wykończeniowa do mieszkania

Tynk gipsowy to zaprawa, którą należy rozrobić z wodą. Składa się one ze spoiwa gipsowego, wapna hydratyzowanego, wypełniacza węglanowego oraz modyfikujących dodatków. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się m.in. w mieszkaniu, jednak można na nie postawić także w innych projektach. Możemy wyróżnić kilka rodzajów tego typu produktów, biorąc pod uwagę sposób nakładania, grubość czy dokładny skład:

  • tynki ręczne (nakładane ręcznie),
  • maszynowe (nakładane z pomocą odpowiednich urządzeń),
  • zwykłe (grubość powyżej 6 mm),
  • cienkowarstwowe (grubość do 6 mm),
  • lekkie,
  • specjalne (np. o zwiększonej twardości powierzchni),
  • tynki na bazie gipsu (zawartość spoiwa gipsowego większa niż 50%),
  • tynki gipsowo-wapienne.

Tynki gipsowe sprawdzą się przy praktycznie każdym rodzaju podłoża budowlanego. Zawsze jednak należy zadbać o równą warstwę oraz zabezpieczenie przed działaniem wilgoci. Ze względu na specyficzną, białą kolorystykę tynku rozwiązania z tej kategorii świetnie sprawdzą się w lokalach mieszkalnych.

Tynki gipsowe: skuteczne wsparcie w pracach wykończeniowych

Kolejną cechą, która wyróżnia tynk gipsowy, jest paroprzepuszczalność. Dzięki temu jest to bardzo dobre podłoże pod tapety, płytki ceramiczne oraz farby. Oprócz tego dobra izolacyjność termiczna korzystnie wpływa na oszczędność energii cieplnej. Co więcej, tynk gipsowy szybko wysycha, a przy tym jest łatwy w wygładzaniu. Warto także podkreślić, że praca z tym materiałem nie generuje dużej ilości odpadów.

O czym pamiętać przy nakładaniu tynku gipsowego? Istotną kwestią będzie m.in. wilgotność pomieszczenia – nie powinna ona przekraczać 70%. Z tego względu nie będzie to właściwy wybór w przypadku łaźni, basenów pływackich czy zakładów przetwórstwa żywności. Przed przystąpieniem do pracy należy także zadbać o odpowiednie przygotowanie pomieszczenia. Podłoże powinno być suche i czyste, szczeliny pod instalacje elektryczne muszą być wypełnione, a elementy metalowe – zabezpieczone antykorozyjnie. Przy właściwym wykonaniu tych zadań można mieć pewność, że osiągniemy gładką, odporną na mikropęknięcia powierzchnię.

Tynk gipsowy – wybierz odpowiednią ochronę dla Twojego mieszkania

Aby wybrać odpowiedni rodzaj tynku, który ma znajdować się na ścianach wewnętrznych, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Warto zastanowić się przede wszystkim nad przeznaczeniem danego pomieszczenia, rodzajem i stanem surowego podłoża, kosztami tynkowania oraz czasem potrzebnym do otynkowania ścian. Nasz wybór powinien uwzględnić również fakt, czy jest to docelowe pokrycie przeznaczone jedynie do malowania, czy planujemy nałożyć coś jeszcze na otynkowaną ścianę. Co więcej, tynk gipsowy postrzegany jest jako materiał ekologiczny i bezpieczny dla zdrowia. Zatrzymuje nadmiar wilgoci i oddaje ją wtedy, gdy powietrze stanie się zbyt suche. Jeśli zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniego tynku, najważniejsze jest, aby określić jego przeznaczenie – istotne będzie dopasowanie parametrów produktu do charakterystyki i potrzeb danego pomieszczenia.

Tynki gipsowe w atrakcyjnej cenie w sklepie ADS Buduje

Tynki gipsowe będą idealnym podłożem nie tylko pod różnego rodzaju tapety i farby, lecz także pod układanie płytek oraz pod tynki wykończeniowe. Materiał ten jest przeznaczony praktycznie do wszystkich rodzajów podłoża. Jeśli szukasz solidnych, jakościowych rozwiązań, sprawdź ofertę ADS Buduje – zapewniamy wysoki standard produktów, a także przystępne ceny, dzięki czemu spełniamy potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

W naszym asortymencie znajdziesz tynki gipsowe syntetyczne oraz szpachlowe. Szeroki wybór pozwala na sprawne i bezproblemowe dopasowanie odpowiedniego materiału do swoich potrzeb. Na naszej stronie widnieją propozycje najbardziej znanych i zaufanych producentów, dzięki czemu można liczyć na najlepszą jakość. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu, w której można znaleźć również inne materiały budowlane. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu – nasi specjaliści chętnie podzielą się swoją wiedzą i pomogą w dokonaniu odpowiedniego wyboru.