Kalkulator kosztu dostawy

Możesz sprawdzić koszt dostawy podając dane adresu dostawy, proszę nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy" i wypełnić formularz.

Kalkulator kosztu dostawy

Proszę podać dane adresowe punktu dostawy i nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy".

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Jaki wybrać pistolet do pianki montażowej?

Jaki wybrać pistolet do pianki montażowej?

- Kategorie Aktualności

Pianka montażowa bardzo często wykorzystywana jest przy różnych pracach remontowych i budowlanych. Służy ona do niwelowania pęknięć, uszczelniania różnych przestrzeni czy też do wypełniania szczelin, które mogłyby przepuszczać powietrze czy też wilgoć do wnętrza pomieszczenia. Do nakładania pianki używa się pistoletu. W tym artykule znajdziesz dużo informacji dotyczących użytkowania tego typu narzędzia. Dowiesz się między innymi, jaki pistolet do pianki montażowej kupić i ile kosztuje pistolet do pianki.

Czym jest pistolet do pianki?

Pistolet do piany to specjalnie narzędzie, które umożliwia pewne i bezproblemowe nakładanie pianki montażowej w konkretne punkty. Nie tylko pozwala on na bezpieczne umieszczanie piany na różnych przestrzeniach, ale przede wszystkim sprawdza się w trudno dostępnych miejscach. Można go używać wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pianka montażowa. Ułatwia on formowanie, uszczelnianie, wypełnianie, izolowanie, a nawet wyciszanie różnych pęknięć. Pistolet działa na bardzo prostej zasadzie. W swojej konstrukcji przypomina prawdziwą broń. Jednak zamiast magazynka, montuje się do niego piankę montażową. Wąską lufę pistoletu do pianki układa się w miejscu, które chce się zapełnić substancją, a następnie wystarczy jedynie nacisnąć cyngiel, aby pianka wydostała się z urządzenia.

Czym charakteryzuje się dobry pistolet do pianki?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych pistoletów do pianki montażowej. Ze względu na ilość modeli, ciężko znaleźć ten idealny dla siebie. Jaki jednak będzie ten dobry pistolet do pianki? Warto zwracać uwagę na różne parametry i cechy, które sprawdzą się właśnie w Twoim domu i w Twoich dłoniach. Pistolet do pianki montażowej ma ułatwić Ci pracę z tą substancją, dlatego jego użytkowanie powinno być możliwie najbardziej dostosowane do Twoich potrzeb. Dostępne na rynku pistolety różnią się kształtem, aspektami technicznymi i co najważniejsze, materiałami i sposobem wykonania, co wpływa na ich trwałość. Każdy z nich jednak sprawia, że można swobodnie nałożyć piankę montażową. Wybór tego jedynego powinien być przemyślany, dlatego musisz dokładnie sprawdzać parametry, aby wiedzieć jaki pistolet do pianki montażowej kupić.

Pistolet do pianki montażowej – jaki wybrać?

Przejdźmy do parametrów, abyś w łatwy sposób mógł zdecydować jaki pistolet do pianki montażowej będzie dla Ciebie najlepszy. Warto zacząć od jego korpusu. Ten powinien być wykonany z metalu, który zewnątrz został ocynkowany i pokryty środkiem antykorozyjnym, np. niklem. Taki pistolet do pianki montażowej cechować się będzie dużą trwałością i wytrzymałością, co umożliwi pewnie działanie przez wiele lat. Odpowiednio wykonany pistolet jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i na działanie rdzy. Co dodatkowo ważne, aluminiowy korpus jest lekki, dzięki czemu całość można wygodnie używać nawet przez kilka godzin – nie męczy ona nadgarstka ani ręki w trakcie pracy. Poprawne wykonanie pistoletu to podstawa, od której można przejść do kolejnych parametrów.

Jaki pistolet do pianki montażowej kupić?

Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu pistoletu do pianki montażowej, jest cyngiel. Jest on inaczej nazywany mechanizmem spustowym. Musi być on pokryty teflonem, dzięki czemu będzie łatwy w czyszczeniu i konserwacji. Piana nie powinna się do niego przylepiać, aby zapewniać pewną i bezproblemową pracę. Nie należy wybierać pistoletów do pianki montażowej wykonanych z tworzywa sztucznego. W sklepie można bez problemu sprawdzić działanie cyngla. Wystarczy wziąć pistolet do ręki i kilkakrotnie nacisnąć spust, aby sprawdzić, czy ten płynnie działa bez pianki. Jeśli już na starcie występują problemu – lepiej z niego zrezygnować i wybrać droższy model, który charakteryzować się będzie lepszym wykonaniem.

Dysza, iglica i pokrętło – ważne elementy pistoletu do pianki montażowej

Korpus i cyngiel to nie wszystkie parametry, na które należy zwracać uwagę przy zakupie pistoletu do pianki montażowej. Przed zakupem musisz sprawdzić też to, jak wygląda dysza, iglica oraz pokrętło regulacji strumienia pracy. W przypadku dyszy powinieneś zwrócić uwagę na to, aby była ona wykonana z mosiądzu, miedzi bądź aluminium. Dodatkowo powinna ona zostać zabezpieczona specjalną powłoką teflonową, która zwiększa żywotność całego urządzenia. Iglica niech charakteryzuje się wykonaniem z takiego samego materiału co dysza. Jeśli iglica będzie słaba i zardzewieje, to cały pistolet przestanie być użyteczny. Samo pokrętło musi być precyzyjne i pokryte teflonem. Jedynie odpowiednio zabezpieczony sprzęt przed rdzą będzie dobrze sprawdzał się w pracy z pianką montażową.

Jaki pistolet do pianki montażowej będzie najlepszy?

Wiesz już, czym charakteryzuje się dobry pistolet do pianki. W trakcie zakupów sprawdź jednak, czy dobre wykonanie połączone jest z funkcjonalnym użytkowaniem. Jaki pistolet do pianki montażowej będzie więc najlepszy? Pistolet do pianki montażowej musi mieć lekką konstrukcję, która pozwoli Ci dostać się w każdy zakamarek. Do tego przydają się dodatkowe dysze w zestawie, umożliwiające wykonanie specjalistycznych działań. Dobrze jest również, gdy pistolet posiada system zapobiegający zasychaniu piany. Dzięki temu umożliwia użycie kolejny raz urządzania bez konieczności jego czyszczenia. Istotny jest również dwukomponentowy uchwyt zwiększający precyzję i komfort użytkowania w trakcie pracy. Dobrze wykonany pistolet sprawdza się lepiej niż jakiekolwiek inne narzędzie, które mogłoby pomóc np. w ocieplaniu ścian styropianem.

Ile kosztuje pistolet do pianki?

Zastanawiasz się, ile kosztuje pistolet do pianki? Ceny pistoletów do pianki montażowej są bardzo różne, jednak jest to produkt naprawdę tani, który dobrze mieć w swoim domu. Koszt takiego sprzętu zaczyna się już od niecałych 20 zł. Takie produkty polecane są jednak tylko dla osób, które wiedzą, że sprzęt potrzebny jest im na jeden raz. Pistolety do pianki montażowe za 20 zł są najczęściej wykonane z tworzyw sztucznych, przez co charakteryzują się niską wytrzymałością i ciężkim czyszczeniem. Za ponad 40 zł można już znaleźć modele z powłoką teflonową, które wytrzymają wiele lat użytkowania i zawsze będą się dobrze sprawdzać w domu. Należy jednak pamiętać o tym, że nawet najdroższy pistolet do pianki montażowej wymaga odpowiedniego czyszczenia i konserwacji.

Jaki są zasady używania pistoletu do pianki?

Aby używać pistoletu do pianki montażowej, nie potrzebujemy rozbudowanej wiedzy na temat budownictwa czy remontów. Może używać go każdy, jednak należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, których zawsze należy się pilnować. Przede wszystkim przed użyciem należy kilkakrotnie wstrząsnąć pojemnikiem z pianą montażową. Dopiero po tym kroku należy dokręcić śrubę regulacyjną, aby dźwignia spustowa została zablokowana. Następnie musisz zdjąć pokrywkę z pojemnika z pianą, aby wkręcić go do adaptera. Odpowiednie wykonanie zadania będzie potwierdzone cichym syknięciem. Podczas użytkowania nie można wykonywać gwałtownych ruchów i nagłych naciśnięć. Dodatkowo należy pilnować, aby pojemnik zawsze znajdował się w pozycji do góry dnem.

Jak używać pistoletu do pianki montażowej?

Pistoletu do pianki montażowej przede wszystkim należy używać z precyzją i delikatnością. Podczas wykonywania prac za pomocą tego urządzenia trzeba wystrzegać się nagłych i gwałtownych ruchów, które powodują wydostanie się z lufy nadmiaru piany. W ten sposób powstają nieestetyczne wybrzuszenia wymagające usunięcia. Podczas prac nie można kierować dyszy w kierunku ludzi bądź zwierząt, a jedynie w miejsca, w które trzeba zaaplikować piankę. Używanie samego pistoletu do pianki montażowej jest niezwykle proste. Wystarczy jedynie naciskać cyngiel w momencie, w którym chce się wypełnić dany obszar pianą. W trakcie pracy najlepiej jednak mieć założone rękawiczki, odzież ochronną oraz okulary. Dodatkowo musisz pamiętać o tym, aby pomieszczenie było stale wentylowane. Będziesz mieć wtedy pewność, że do Twojego układu oddechowego nie dostanie się nadmiar chemicznych substancji.

Jak czyścić pistolet do pianki?

Wiesz już jaki pistolet do pianki montażowej będzie najlepszy, więc musisz jeszcze nauczyć się go czyścić. Odpowiednie dbanie o pistolet sprawia, że ten może bezpiecznie i pewnie służyć przez wiele lat. Po każdorazowym zakończeniu prac należy pozbyć się pianki z urządzenia oraz użyć specjalnego preparatu czyszczącego. Pamiętaj jednak, żeby nigdy nie używać do mycia pistoletu wody. W trakcie pracy ze środkiem czyszczącym musisz postępować zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Pilnuj głównie czasu określonego przez producenta oraz liczby powtórzeń, które musisz wykonać.

Dodaj komentarz